Todor Toše Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Todor Toše Proeski

http://www.tose2007.bloger.hr
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  STRANICA O TOŠISTRANICA O TOŠI  KNJIGA GOSTIJUKNJIGA GOSTIJU  

 

 Ispovjest jedne tinejdžerice...

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
vedrana78

vedrana78


Broj postova : 22
Age : 45
Lokacija : Knin
Registration date : 10.10.2008

Ispovjest jedne tinejdžerice... Empty
PostajNaslov: Ispovjest jedne tinejdžerice...   Ispovjest jedne tinejdžerice... Icon_minitime19/10/2008, 23:28

Ispovjest jedne tinejdžerice...
TOŠE MI JE PROMJENIO ŽIVOT!

Vjerujte i čudo će se dogoditi...



16.listopada/oktobra 2008...noć. Cijeli dan nisam progovorila 5 rečenica...nisam mogla, bila sam u transu, tresla sam se, a misli su mi obavijale samo ružne stvari...nazvala me prijateljica te noći. Pričala je, ja sam samo šutjela i jecala. Njeno poslijednje pitanje bilo je "Zašto si tako emotivno doživjela Tošinu smrt?" To me natjeralo da razmislim i evo, sad pišem priču, da to podijelim s vama, možda se i vi pronađete u njoj i shvatite ono za što je i meni dugo trebalo da shvatim, možda vam postane jasno ono što vam stoji u srcu, ali ne znate kako doprijeti do toga.


Priznajem, nikad prije nisam pretjerano voljela Tošu. Poslušala bih pokoju pjesmu i moj komentar uvijek je bio "Pa nije loše"No, iskreno, zadnjih dana sam razmišljala kupiti njegov cd jer sam čula da je super, najbolji. Nikad prije moja soba nije bila obljepljena njegovim posterima i nikad nisam imala na kompjuteru preko 100 njegovih slika. No, dan nakon Tošine pogibije, 17-og listopada/oktobra 2007 u školu sam došla "napuhana" sve se nakupilo u mislima i trebao mi je neki "ispušni ventil." Kad sam ušla u razred pogledi su se sudarili i svi smo počeli plakati i grliti se. Ja sam bila u totalnom transu, ali sam imala još snage grliti prijateljice. Nisam si mogla pomoći.Pozitivnih misli nije bilo. Komentari "druge polovice" razreda bili su u fazonu "Pa nikad ga nije slušala, a sad plače."
Evo kad sam tek shvatila kakav je Toše zapravo bio i taj dan sam rekla "Kad nekog izgubiš, shvatiš koliko je vrijedio".
Kad sam 16-og saznala u školi za tu vijest, nisam imala neke posebne reakcije jer sam mislila da je to samo još jedna laž u nizu. No, kad sam došla kući sama sam se uvjerila, gledala sam neku reportažu o njemu i shvatila što smo izgubili, zašto su ga ljudi voljeli, zašto je tolika tuga među svima...suze su kao lude tekle dok sam slušala pjesmu "Igra bez granica". Počela sam obožavati Tošu, a istovremeno, moj se život počeo rušiti. Naglo sam promijenila mišljenje; prije mjesec dana mislila sam da obožavam svoj život i da ga ne bi mijenjala, a od tog dana, željela sam da me nema... nisam mogla pronaći utjehu, sve je kratko trajalo, a nisam je mogla pronaći ni utjehu u prijatelima, oni su "nastavili" svoje živote, a ja sam toga dana pala... I tu je stao moj život. Jedne večeri, otišla sam u Crkvu, bio je to listopad/oktobar, mjesec krunice. I od te večeri, išla sam svaki dan na misu, našla sam Tošu u molitvi - našla sam utjehu. Molila sam za mir Tošinoj duši, tražila sam pomoć, da me izvedu na pravi put, i mene i sve ostale koje se nalaze u istoj situaciji. Bog me čuo, a vjerujem i Toše. Ubrzo poslije toga, shvatila sam koja je svrha života: služiti Bogu, pomagati bližnjima i zasluženo doći u raj.

Tad sam osjetila da sam se dosta promijenila, i danas to osjećam. Toše je postao moj anđeo čuvar, moja vjera iz dana u dan postaje sve čvršća, sad vjerujem, bez sumnje, u onu izreku vjera pomijera planine. Istina je, vjerujte mi. Moja vjera nikad nije bila čvršća, nikad u životu nisam bila sretnija. Sve što poželim to i dobijem, iskreno, bez pretjerivanja (naravno da to ne iskorištavam u moje svrhe). Sitnice me uglavnom čine sretnom, ali opet postoje trenutci kad mi je sve crno, jer, kad pomislim na neke stvari, ne mogu da ne zaplačem. I svima nama se samo čini da ne može biti gore, ali AKO VAŠE SRCE DOTAKNE SAMO DJELIĆ ONOGA ŠTO JE TOŠE ZA SOBOM OSTAVIO, SHVATIT ĆETE O ČEMU GOVORIM. SAMO OTVORITE SRCE, MOLITE, IMAJTE VJERE U TO ŠTO MOLITE BEZ IMALO SUMNJE I POSLIJE ĆETE REĆI: ZAR JE TAKO JEDNOSTAVAN ŽIVOT?!

Ja sad shvaćam zašto je Toše uvijek bio nasmijan i sretan - imao je vjere u Boga i Bog je zato bio s njim u svakom trenutku. Jer, život je jednostavan kad imate nekoga ko će vam pomoći u svakom trenutku.
TOŠE, HVALA TI! PROMIJENIO SI MOJ ŽIVOT, ZATO TE TOLIKO VOLIM. OBEĆAVAM, SLIJEDIT ĆU TVOJ PUT I TAKO OPET JEDNOGA DANA UŽIVATI U TVOM ANĐEOSKOM LICU I SLAVUJSKOM GLASU.


"Dovoljan je JEDAN TREN da nekog zavoliš, a premalo ČITAV ŽIVOT
da zaboraviš..."
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 514
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 19.10.2007

Ispovjest jedne tinejdžerice... Empty
PostajNaslov: Re: Ispovjest jedne tinejdžerice...   Ispovjest jedne tinejdžerice... Icon_minitime21/10/2008, 20:02

Toše je jednostavno osoba koja se mora zavoljeti...i koju nesmijemo i nećemo nikada zaboraviti..mene samo tjesi to da cemo se svi mi opet sresti....tamo gdje sreća neprestano vlada,tamo gdje suze postaju biseri,tamo gdje vlada vječni mir,tamo gdje je smijeh najjače oružje,tamo gdje tuga jednostavno ne postoji..
[Vrh] Go down
http://www.tose2007.bloger.hr
Crna

Crna


Broj postova : 49
Age : 31
Lokacija : Hrvatska, Šibenik
Registration date : 02.08.2008

Ispovjest jedne tinejdžerice... Empty
PostajNaslov: Re: Ispovjest jedne tinejdžerice...   Ispovjest jedne tinejdžerice... Icon_minitime23/10/2008, 21:33

Neman rijeći.....
[Vrh] Go down
TE SAKAM TOŠE

TE SAKAM TOŠE


Broj postova : 22
Age : 28
Registration date : 25.08.2010

Ispovjest jedne tinejdžerice... Empty
PostajNaslov: Re: Ispovjest jedne tinejdžerice...   Ispovjest jedne tinejdžerice... Icon_minitime18/11/2010, 21:45

Admin je napisao/la:
Toše je jednostavno osoba koja se mora zavoljeti...i koju nesmijemo i nećemo nikada zaboraviti..mene samo tjesi to da cemo se svi mi opet sresti....tamo gdje sreća neprestano vlada,tamo gdje suze postaju biseri,tamo gdje vlada vječni mir,tamo gdje je smijeh najjače oružje,tamo gdje tuga jednostavno ne postoji..
PRONASLA SAM SE U OVJ PRICI ISTO JE I SAMNOM SAMO STO SAM JA TOSETA VOLJELA VEC ODAVNO I PRIJE NEGO JE OTISAO.....
SVAKI TREN DODJE MI DA ZAPLACEM JA SAM MUSLIMANKA,ISLAMSKE VJERE ALI MOJE SRCE NE MARI NA VJERU TOSETA VOLIM SVIM SRCEM I MOJA LJUBAV PREMA NJEMU SVE VISE RASTE
I KADA MI JE TESKO JA ZAPITAM BOGA:BOZE PREKLINJEM TE RECI ZASTO U MOM SRCU IMA TOLIKO TUGE OD ONOGA DANA KOBNOG 16.10 2007.GOD
I UVIJEK BI ME TO SMIRIVALO KADA BI GLEDALA NJEGOVE SLIKE ILI CITALA O NJEMU UVIJEK BI MI SUZE SILAZILE SA LICA.JEDINA JE OSOBA NA OVOME SVIJETU ZBOG KOJE U SVAKOM TRENU MOGU ZAPLAKATI
NIJE ZASLUZIO TO STO MU SE DESILO ALI BOG DRAGI MU JE TI UBLAZIO TAKO STO JE TOSE OTISAO NJEMU SPAVAJUCI NIJE BIO SVJESTAN NICEGA.A I DA JE SJEDIO POZADI SIGURNA SAM DA BI SE ISTO TO DESILO JER SVE UKAZUJE NA TO DA MU JE BILO SUDJENO
BOG DRAGI SAMO POSEBNIM OSOBAMA DAJE TAKVU PRIVILEGIJU DA PREDOSJETE SVOJU SMRT,A TO JE IMAO I TOSE.EWO TO JE MOJA ISPOVIEST I MOJE MISLJENJE O SVEMU
TOSE TE SAKAM ZASEKOGAS
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ispovjest jedne tinejdžerice... Empty
PostajNaslov: Re: Ispovjest jedne tinejdžerice...   Ispovjest jedne tinejdžerice... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ispovjest jedne tinejdžerice...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Todor Toše Proeski :: Toše Proeski-
Forum(o)Bir: