Todor Toše Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Todor Toše Proeski

http://www.tose2007.bloger.hr
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  STRANICA O TOŠISTRANICA O TOŠI  KNJIGA GOSTIJUKNJIGA GOSTIJU  

 

 Moram nešto da kažem..

Go down 
+5
LEDENA
Toshyca
Dani
Admin
lolla
9 posters
Autor/icaPoruka
LEDENA
Gost




Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime10/11/2007, 02:51

Mislim da ne trebamo biti tužni i žaliti ga.On je sada negdje gore, u nekom ljepšem životu, gdje nema problema, prevara, laži..Vjerujem da je sretan i nasmijan kakav je i na ovom svijetu uvijek bio. U društvu je dobrih i poštenih ljudi. On nas vidi i vjerovatno mu je žao roditelja i dragih ljudi koji tuguju i žale za njim ali zamislite samo kako je on zadovoljan i ponosan na sebe, sad kad mu neprestano dostavljaju naše pozdrave, poljupce, riječi.Toliko ljudi je zaplakalo za njim.Toliko nas se pomolilo Bogu za njegovu dušu i poželilo mu spokoj. Bog je taj koji svaku stvar stvara;koji svaku stvar po potrebi stvara u količini, kvalitetu i prirodi na najljepši i najbolji način; koji stvara iz ničega;koji svoja stvorenja na različite načine razdvaja.Znamo da je TOŠE bio savršen:prelijep, pametan, mudar, fin, pošten,iskren, odan, bezuvjetno nam je davao sebe, dotakao nas je svojim glasom i pjesmama, širio prijateljstvo i ljubav, uvukao se u naša srca i svojom pojavom uljepšao našu svakodnevnicu.I što je najvažnije, bio je vjernik, bjerovao je u BOGA, jednog, jedinog, išao pravim putem i činio dobra djela, novac je zarađivao za sebe ali i za druge. Ali, zar je novac bitan?(da naravno,treba biti bitan onome ko nema šta jesti i krov nad glavom).Bitne su dobre namjere, iskreni savjeti, tople riječi, osmijesi a on ih je zaista bezrezevno dijelio.On nam treba biti uzor.Slijedimo njegov primjer.Bog ga je stvorio, dao mu život, zdravlje, ljepotu, dobrotu, glas, za njega se znalo, o njemu se pričalo.Ljudi su ga voljeli i poštovali, željeli biti u njegovom društvu, blizini.Imao je novac i mogao je vremenom ostvariti sve što poželi.Za svojih 26 god uspio je ostvariti što većina nas ne uspije ni za 86.Bog mu je sve to dao i na kraju uzeo, jer je Bog Onaj čijoj veličini niko nije ravan, koji u svakoj prilici veličinu svoju pokazuje.Ljudi su u Njegovom vlasništvu i sve što nama daje, ustvari, pripada Njemu.ali On stvorenja svoja poslije uništenja ponovo stvara, poslije smtri ponovo oživljava.Kad vrijeme dođe On će ponovo do u najsitnije detalje stvoriti istruhla tijela stvorenja svojih i u njih vratiti duše njihove.I zato, ljudi, prestanimo čeznuti za novcem, materijalnim stvarima, uživajmo u sitnicama, činimo dobra djela, spriječimo nasilje,blud,drogu,širimo ljubav i prijateljstvo. nastavimo mi tamo gdje je naš Toše stao.učinimo najmanje što možemo za njega.Neka nam svaki novi dan bude razlog za neko dobro djelo.ne mrzimo druge,pokušajmo ih gledati nekim drugim očima,njegovim prelijepim očima...HVALA MU ŠTO JE POSTOJAO!
[Vrh] Go down
lolla

lolla


Broj postova : 55
Age : 42
Lokacija : sarajevo
Registration date : 21.10.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime10/11/2007, 03:44

lijepo si to rekla, i on treba da nam bude uzor svima da i sami nastojimo biti sto bolje osobe, sto vise voljeti i pokazivati to.....ja sam humanitarni radnik i svjesna sam velicine stvari koje je uradio prvenstveno za djecu, ali ono najvrjednije sto im je ostavio su osmijesi, zagrljaji, poljupci....mada su materijalne stvari uveliko cijenjene, oni se sjecaju "pusa koje nam je slao" citiracu jednu klinku koja je korisnik moga centra za pomoc osobama sa posebnim potrebama.....u tome je bila jedna od njegovih velicina....
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 514
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 19.10.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime10/11/2007, 14:34

iznimno mi je drago da je ovaj forum konačno dobio jedan pravi tekst o Toši...sa svime se slažem...Toše zasigurno ne želi da mi budemo tužni...
[Vrh] Go down
http://www.tose2007.bloger.hr
Dani

Dani


Broj postova : 127
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime17/11/2007, 19:15

Svaka čast Ledena na ovakvom tekstu zaista se u svemu slažem sa tobom. I sama nekada kada mi krene suza prestanem plakati jer pomislim na to da Toše ne bi volio da se ovoliko plače i tuguje za njim. Njegova želja bi bila da budemo svi sretni i živimo svoje živote. I da zaista HVALA DRAGOM BOGU ŠTO SMO IMALI OVAKVU OSOBU U SVIJETU. Nastaviti živjeti onako kako je Toše živio,djeliti dobrotu i pomagati ljudima je ono što trebamo. Nekako mi se čini da u suštini svi opet na isto dođemo i tekstovi nam budu slični ali šta drugo pisati o jednom velikom čovjeku kakav je bio Toše?!
[Vrh] Go down
Toshyca

Toshyca


Broj postova : 252
Age : 32
Lokacija : Mostar,BiH
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime18/11/2007, 23:59

LEDENA je napisao/la:
Mislim da ne trebamo biti tužni i žaliti ga.On je sada negdje gore, u nekom ljepšem životu, gdje nema problema, prevara, laži..Vjerujem da je sretan i nasmijan kakav je i na ovom svijetu uvijek bio. U društvu je dobrih i poštenih ljudi. On nas vidi i vjerovatno mu je žao roditelja i dragih ljudi koji tuguju i žale za njim ali zamislite samo kako je on zadovoljan i ponosan na sebe, sad kad mu neprestano dostavljaju naše pozdrave, poljupce, riječi.Toliko ljudi je zaplakalo za njim.Toliko nas se pomolilo Bogu za njegovu dušu i poželilo mu spokoj. Bog je taj koji svaku stvar stvara;koji svaku stvar po potrebi stvara u količini, kvalitetu i prirodi na najljepši i najbolji način; koji stvara iz ničega;koji svoja stvorenja na različite načine razdvaja.Znamo da je TOŠE bio savršen:prelijep, pametan, mudar, fin, pošten,iskren, odan, bezuvjetno nam je davao sebe, dotakao nas je svojim glasom i pjesmama, širio prijateljstvo i ljubav, uvukao se u naša srca i svojom pojavom uljepšao našu svakodnevnicu.I što je najvažnije, bio je vjernik, bjerovao je u BOGA, jednog, jedinog, išao pravim putem i činio dobra djela, novac je zarađivao za sebe ali i za druge. Ali, zar je novac bitan?(da naravno,treba biti bitan onome ko nema šta jesti i krov nad glavom).Bitne su dobre namjere, iskreni savjeti, tople riječi, osmijesi a on ih je zaista bezrezevno dijelio.On nam treba biti uzor.Slijedimo njegov primjer.Bog ga je stvorio, dao mu život, zdravlje, ljepotu, dobrotu, glas, za njega se znalo, o njemu se pričalo.Ljudi su ga voljeli i poštovali, željeli biti u njegovom društvu, blizini.Imao je novac i mogao je vremenom ostvariti sve što poželi.Za svojih 26 god uspio je ostvariti što većina nas ne uspije ni za 86.Bog mu je sve to dao i na kraju uzeo, jer je Bog Onaj čijoj veličini niko nije ravan, koji u svakoj prilici veličinu svoju pokazuje.Ljudi su u Njegovom vlasništvu i sve što nama daje, ustvari, pripada Njemu.ali On stvorenja svoja poslije uništenja ponovo stvara, poslije smtri ponovo oživljava.Kad vrijeme dođe On će ponovo do u najsitnije detalje stvoriti istruhla tijela stvorenja svojih i u njih vratiti duše njihove.I zato, ljudi, prestanimo čeznuti za novcem, materijalnim stvarima, uživajmo u sitnicama, činimo dobra djela, spriječimo nasilje,blud,drogu,širimo ljubav i prijateljstvo. nastavimo mi tamo gdje je naš Toše stao.učinimo najmanje što možemo za njega.Neka nam svaki novi dan bude razlog za neko dobro djelo.ne mrzimo druge,pokušajmo ih gledati nekim drugim očima,njegovim prelijepim očima...HVALA MU ŠTO JE POSTOJAO!

slažem se sa svime što si rekla i vjerujem da bi Toše volio da smo sretni i da nastavimo njegovim putem..ali ja jednostavno ne mogu..osjećam toliku bol kad god vidim njegovu sliku,,čujem njegov glas..jednostavno nemam snage nastaviti dalje..živjeti kao prije..ništa više nije isto i nikad neće biti isto bez njega..
[Vrh] Go down
Toshyca

Toshyca


Broj postova : 252
Age : 32
Lokacija : Mostar,BiH
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime19/11/2007, 00:00

LEDENA je napisao/la:
Mislim da ne trebamo biti tužni i žaliti ga.On je sada negdje gore, u nekom ljepšem životu, gdje nema problema, prevara, laži..Vjerujem da je sretan i nasmijan kakav je i na ovom svijetu uvijek bio. U društvu je dobrih i poštenih ljudi. On nas vidi i vjerovatno mu je žao roditelja i dragih ljudi koji tuguju i žale za njim ali zamislite samo kako je on zadovoljan i ponosan na sebe, sad kad mu neprestano dostavljaju naše pozdrave, poljupce, riječi.Toliko ljudi je zaplakalo za njim.Toliko nas se pomolilo Bogu za njegovu dušu i poželilo mu spokoj. Bog je taj koji svaku stvar stvara;koji svaku stvar po potrebi stvara u količini, kvalitetu i prirodi na najljepši i najbolji način; koji stvara iz ničega;koji svoja stvorenja na različite načine razdvaja.Znamo da je TOŠE bio savršen:prelijep, pametan, mudar, fin, pošten,iskren, odan, bezuvjetno nam je davao sebe, dotakao nas je svojim glasom i pjesmama, širio prijateljstvo i ljubav, uvukao se u naša srca i svojom pojavom uljepšao našu svakodnevnicu.I što je najvažnije, bio je vjernik, bjerovao je u BOGA, jednog, jedinog, išao pravim putem i činio dobra djela, novac je zarađivao za sebe ali i za druge. Ali, zar je novac bitan?(da naravno,treba biti bitan onome ko nema šta jesti i krov nad glavom).Bitne su dobre namjere, iskreni savjeti, tople riječi, osmijesi a on ih je zaista bezrezevno dijelio.On nam treba biti uzor.Slijedimo njegov primjer.Bog ga je stvorio, dao mu život, zdravlje, ljepotu, dobrotu, glas, za njega se znalo, o njemu se pričalo.Ljudi su ga voljeli i poštovali, željeli biti u njegovom društvu, blizini.Imao je novac i mogao je vremenom ostvariti sve što poželi.Za svojih 26 god uspio je ostvariti što većina nas ne uspije ni za 86.Bog mu je sve to dao i na kraju uzeo, jer je Bog Onaj čijoj veličini niko nije ravan, koji u svakoj prilici veličinu svoju pokazuje.Ljudi su u Njegovom vlasništvu i sve što nama daje, ustvari, pripada Njemu.ali On stvorenja svoja poslije uništenja ponovo stvara, poslije smtri ponovo oživljava.Kad vrijeme dođe On će ponovo do u najsitnije detalje stvoriti istruhla tijela stvorenja svojih i u njih vratiti duše njihove.I zato, ljudi, prestanimo čeznuti za novcem, materijalnim stvarima, uživajmo u sitnicama, činimo dobra djela, spriječimo nasilje,blud,drogu,širimo ljubav i prijateljstvo. nastavimo mi tamo gdje je naš Toše stao.učinimo najmanje što možemo za njega.Neka nam svaki novi dan bude razlog za neko dobro djelo.ne mrzimo druge,pokušajmo ih gledati nekim drugim očima,njegovim prelijepim očima...HVALA MU ŠTO JE POSTOJAO!

slažem se sa svime što si rekla i vjerujem da bi Toše volio da smo sretni i da nastavimo njegovim putem..ali ja jednostavno ne mogu..osjećam toliku bol kad god vidim njegovu sliku,,čujem njegov glas..jednostavno nemam snage nastaviti dalje..živjeti kao prije..ništa više nije isto i nikad neće biti isto bez njega..
[Vrh] Go down
LEDENA

LEDENA


Broj postova : 64
Registration date : 11.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime21/11/2007, 03:20

Opet razmišljam o njemu. Čula sam neki dan, neko je rekao: "Bio je tako lijep, a već je istruhnuo u zemlji". Zabolilo me je to što sam čula i potaklo na razmišljanje.. Njegovo tijelo već mjesec dana leži u sanduku, zatrpano zemljom. Pitam se, kakvo li je sada? Onaj dan, kad su ga sahranili, par hiljada ljudi ga je pratilo. I inače je uvijek tako. Ljudi idu za mrtvacem, prate ga do groba i onda ga ostave. To mi je tako tužno.. Kad su ga ukopali, svi su otišli svojim putem, nastavili tamo gdje su stali, a on je tu prvu noć ostao sam, a i sve ostale. Ne mogu da se pomirim s tim da su one njegove prelijepe, umiljate, nježne oči ugašene i da više nikada neću vidjeti onaj sjaj u njima. On je imao najljepše oči. Sigurna sam da više nikada neću vidjeti slične. Njegove su pričale i bile posebne. O Bože, zašto si ih sklopio?
[Vrh] Go down
Dani

Dani


Broj postova : 127
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime21/11/2007, 03:27

LEDENA je napisao/la:
Opet razmišljam o njemu. Čula sam neki dan, neko je rekao: "Bio je tako lijep, a već je istruhnuo u zemlji". Zabolilo me je to što sam čula i potaklo na razmišljanje.. Njegovo tijelo već mjesec dana leži u sanduku, zatrpano zemljom. Pitam se, kakvo li je sada? Onaj dan, kad su ga sahranili, par hiljada ljudi ga je pratilo. I inače je uvijek tako. Ljudi idu za mrtvacem, prate ga do groba i onda ga ostave. To mi je tako tužno.. Kad su ga ukopali, svi su otišli svojim putem, nastavili tamo gdje su stali, a on je tu prvu noć ostao sam, a i sve ostale. Ne mogu da se pomirim s tim da su one njegove prelijepe, umiljate, nježne oči ugašene i da više nikada neću vidjeti onaj sjaj u njima. On je imao najljepše oči. Sigurna sam da više nikada neću vidjeti slične. Njegove su pričale i bile posebne. O Bože, zašto si ih sklopio?

Imaš pravo Ledena zaista je to tužno onakav pogled, osmijeh sve tako toplo, bilo koga da je gledao! Ja se tješim da nas sada gleda odozgo i drago mu je da uspijeva i dalje nakon svog tragičnog odlaska spojiti ljude raznih razmišljanja, vjera i nacija i da se spominje u lijepom svijetlu kakav je i bio! Uvijek ću pamtiti taj topli osmijeh i pogled!!!
[Vrh] Go down
Toshyca

Toshyca


Broj postova : 252
Age : 32
Lokacija : Mostar,BiH
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime21/11/2007, 21:33

LEDENA je napisao/la:
Opet razmišljam o njemu. Čula sam neki dan, neko je rekao: "Bio je tako lijep, a već je istruhnuo u zemlji". Zabolilo me je to što sam čula i potaklo na razmišljanje.. Njegovo tijelo već mjesec dana leži u sanduku, zatrpano zemljom. Pitam se, kakvo li je sada? Onaj dan, kad su ga sahranili, par hiljada ljudi ga je pratilo. I inače je uvijek tako. Ljudi idu za mrtvacem, prate ga do groba i onda ga ostave. To mi je tako tužno.. Kad su ga ukopali, svi su otišli svojim putem, nastavili tamo gdje su stali, a on je tu prvu noć ostao sam, a i sve ostale. Ne mogu da se pomirim s tim da su one njegove prelijepe, umiljate, nježne oči ugašene i da više nikada neću vidjeti onaj sjaj u njima. On je imao najljepše oči. Sigurna sam da više nikada neću vidjeti slične. Njegove su pričale i bile posebne. O Bože, zašto si ih sklopio?
i ja često razmišljam o tome..i boli me kad neko kaže tako ružne riječi o njemu...na mom blogu ostavljaju komentare kao što su ovi:tako zgodan..tako mrtav..,on legenda,zaboraviti će se za godinu,jake mi legende..ili mi pišu da sam bolesna..i tako da sad ne nabrajam..Ne mogu vjerovati da postoje takvi ljudi..bez imalo srca i osjećaja...Kako mogu reći da sam bolesna..nisam bolesna samo pišem o tome kako se osjećam...Onda mi pišu kako sam licemjerna jer glumim da sam tužna i da ga volim a upće ga nisam poznavala..Pa ko da je to bitno..stvarno ne mogu vjerovati da postoje takvi ljudi..ja sam ga stvarno voljela i sad ga volim,a njega više nema...zauvijek je sklopio svoje prelijepe okice a njegov osmijeh,najljepši osmijeh koji sam ikad vidjela u životu..nikad više nećemo vidjeti...osjećam se tako slomljeno dok pričam o njemu..srce me boli..kao da je otišao dio mene..Bože zašto si ga morao uzeti???.Zašto??Zašto baš njega??????To mi nikada neće biti jasno...
[Vrh] Go down
NiNĐa

NiNĐa


Broj postova : 39
Registration date : 11.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime2/12/2007, 21:46

Ledena: ono što si napisala je super. u svemu se slažem sa tobom. prje ga nisam baš često ni pratila i slušala što mi je jako žao. prekasno sam vidla i shvatila da na zemlji postoji jedan tako dobar, talentiran čovjek. Exclamation kad sam čula da je umro (to mi je tata reko kad sam došla iz škole) sam rekla: stvarno? zašto? .. bio je šok. nisam ni znala kolko mu je godina. onda sam vidla da samo 26. i kad sam drugi dan gledala na internetu i na televiziji sam ga počela sve više poznavati. o njemu su bile samo lijepe rječi i postalo mi ga je sve više žao. onda sam mjesec dana gledala samo njegove koncerte na youtube. imao je tolko obožavatelja i bio je jako blizu sa publikom. ljepo se mi je činilo kad je zagrlio fana što ja još nisam vidla da bi koji popularan to napravio. i kad idem naveče uzmem mp3 i rečem: sad još koju pjesmo odlušam od tošeta za bolje razpoloženje i laku noč.
[Vrh] Go down
NiNĐa

NiNĐa


Broj postova : 39
Registration date : 11.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime2/12/2007, 21:57

toshyca: i mene isto jako boli kad gledam komentare nekih idiota koji nemaju srca. kad idem na 24.ur (slovenska stranica) i kad vidim da piše nešto o tošetu odmah otvorim i čitam. onda idem i pogledat šta ljudi pišu i jako me boli i ide na živce (u onom momntu bi jih najrađe zadavla) kad napišu: ˝joj daj prestanite več. koga još on zanima˝ ili ˝umro je pa što sad. lol˝ i svašta. baš su bezobrazni. ako je njim svejedno dobro neka to zadržu za sebe. ima ljudi koje on zanima. kojim je žao. i ako jim več ide na živce svi ti forumi i to o tošetu onda neka to preskočijo i ideju dalje. al očito je da jih zanima. neki su stvarno glupi. al štačemo postoje i taki ljudi. na žalost.
[Vrh] Go down
Toshyca

Toshyca


Broj postova : 252
Age : 32
Lokacija : Mostar,BiH
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime2/12/2007, 22:29

NiNĐa je napisao/la:
toshyca: i mene isto jako boli kad gledam komentare nekih idiota koji nemaju srca. kad idem na 24.ur (slovenska stranica) i kad vidim da piše nešto o tošetu odmah otvorim i čitam. onda idem i pogledat šta ljudi pišu i jako me boli i ide na živce (u onom momntu bi jih najrađe zadavla) kad napišu: ˝joj daj prestanite več. koga još on zanima˝ ili ˝umro je pa što sad. lol˝ i svašta. baš su bezobrazni. ako je njim svejedno dobro neka to zadržu za sebe. ima ljudi koje on zanima. kojim je žao. i ako jim več ide na živce svi ti forumi i to o tošetu onda neka to preskočijo i ideju dalje. al očito je da jih zanima. neki su stvarno glupi. al štačemo postoje i taki ljudi. na žalost.
da..ali oni iako ih ne zanima naš Toše ostavljaju bezobrazne komentare jer žele da mi budemo tužniji...to im je cilj..da nas još više oneraspolože..Žele uništiti lijepo sjećanje i uspomenu na našeg anđela..Ali im to neće uspijeti...Mi ćemo ignorirati te glupe komentare i zauvijek ćemo voljeti i pamtiti našeg anđela koji nas je prerano napustio...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 514
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 19.10.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime2/12/2007, 23:43

a nemožemo svi isto misliti...
[Vrh] Go down
http://www.tose2007.bloger.hr
Dani

Dani


Broj postova : 127
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime3/12/2007, 00:23

Admin je napisao/la:
a nemožemo svi isto misliti...

U pravu si ne možemo svi misliti isto ali trebali bi onda da poštuju našu bol i tugu za osobom koja nam je bila i ostala draga. Mi samo želimo da sačuvamo sjećanje na našeg Tošu pa što to kome smeta, nikoga nediramo. Žalosno je čime se sve ljudi služe. Još kada sam našla onaj link gdje neki momak glumi Tošu i govori da je živ, užas kako ga nije stid, pa valja i njemu jednog dana umrijeti. Ne mogu da shvatim takve ljude, zašto to mi nikoga neomalovažavamo, pa zato što smo pristojni i normalne osobe i znamo poštovati druge ljude i njihove želje. Trebali bi da se i oni ugledaju na nas i osobu koja nije na žalost više sa nama a tako ružno pišu o njoj.
[Vrh] Go down
NiNĐa

NiNĐa


Broj postova : 39
Registration date : 11.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime3/12/2007, 15:11

ovo sam našla na jednom blogu (http://najboljiforever.blogger.ba/) :

Tose Proeski je rodjen 25.01. – 25 + 1 = 26
Sa svojom karijerom je poceo 1997. godine – 1 + 9 + 9 + 7 = 26
Poginuo u 06.20 casova – 6 + 20 = 26
U nezgodi bili su prisutni: prijatelj Georgije (32), menadzerica Ljiljana (49) I naravno Tose (26) – 3 + 2 + 4 + 9 + 2 + 6 = 26
Makedonski alfabet (broj slova u alfabetu) - T(23) O(19) S-ili SH, bez kvacice(31), E (7) - 2 + 3 + 1 + 9 + 3 + 1 + 7 = 26
U Jevrejskom jeziku (Gematria) broj 26 je Boziji broj!
Pjesma "Igra Bez Granica", koja nosi naziv zadnjeg albuma, izdata je
2007. godine, nalazi se na 6. mjestu na albumu i traje 5:51 minuta - 2
+ 7 + 6 + 5 + 5 + 1 = 26

Dalje, nije sve u 26. broju. Pazite ovo:
25.01.1981. (datum Tosinog rodjenja) - 25 + 1 + 1981 = 2007
16.10.2007.(datum smrti) - 2007-10-16 = 1981

...mislite da mu je bilo suđeno?...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 514
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 19.10.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime3/12/2007, 20:55

NiNĐa je napisao/la:
ovo sam našla na jednom blogu (http://najboljiforever.blogger.ba/) :

Tose Proeski je rodjen 25.01. – 25 + 1 = 26
Sa svojom karijerom je poceo 1997. godine – 1 + 9 + 9 + 7 = 26
Poginuo u 06.20 casova – 6 + 20 = 26
U nezgodi bili su prisutni: prijatelj Georgije (32), menadzerica Ljiljana (49) I naravno Tose (26) – 3 + 2 + 4 + 9 + 2 + 6 = 26
Makedonski alfabet (broj slova u alfabetu) - T(23) O(19) S-ili SH, bez kvacice(31), E (7) - 2 + 3 + 1 + 9 + 3 + 1 + 7 = 26
U Jevrejskom jeziku (Gematria) broj 26 je Boziji broj!
Pjesma "Igra Bez Granica", koja nosi naziv zadnjeg albuma, izdata je
2007. godine, nalazi se na 6. mjestu na albumu i traje 5:51 minuta - 2
+ 7 + 6 + 5 + 5 + 1 = 26

Dalje, nije sve u 26. broju. Pazite ovo:
25.01.1981. (datum Tosinog rodjenja) - 25 + 1 + 1981 = 2007
16.10.2007.(datum smrti) - 2007-10-16 = 1981

...mislite da mu je bilo suđeno?...


več sam na jednom mjestu rekao nešto o tome...


neznam...ja mislim da je i da je bio više od čovijeka...
[Vrh] Go down
http://www.tose2007.bloger.hr
Dani

Dani


Broj postova : 127
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime4/12/2007, 00:51

Previše je to slučajnosti, a to da li mu je bilo suđeno, pa eto izgleda da jeste kao i svima nama što je zapisano od dragog Boga, samo što je on tako rano napustio ovaj svijet. Bilo je toliko toga pred njim i onoga što je želio i mogao uraditi za ovaj svijet. A, pojedinim je trebalo da ga više nema pa da shvate koga su izgubili! Na žalost to je uvijek tako u našem životu!
[Vrh] Go down
tose

tose


Broj postova : 142
Lokacija : velika gorica
Registration date : 08.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime4/12/2007, 00:57

mozda mu je bilo sudeno,mozda nije.....ko to zna...to je sudbina..
[Vrh] Go down
tosyc@

tosyc@


Broj postova : 33
Registration date : 02.12.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime15/12/2007, 12:27

meni se t@ko nesto u poonedelj@k desilo mi uskoli i dol@zi meni jedn@ cur@ iz r@zred@ koj@ in@ce nik@d tosu nije voljel@ i pit@ me mogu ti nesto otpjev@ti @li d@ se nje ljutis. govorim j@ h@jde i on@ pocel@ pjev@ti srce nije k@men d@ g@ s@mo b@cis iz k@put@ k@o tosu s@ @utoput@! ! posv@dj@l@ s@m se s njom t@d@. ne mogu shv@titi k@ko ljudi mogu t@ko biti zli d@ se s@le n@ r@cun osobe koj@ je poginul@. vpogotovo k@d@ je rijec o n@sem @ndjelu Sad
[Vrh] Go down
NiNĐa

NiNĐa


Broj postova : 39
Registration date : 11.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime15/12/2007, 13:46

tosyc@: baš je bezobrazna. neznam šta da kažem. Twisted Evil neki ljudi stvarno nemaju srca. ako jim je svejedno onda nek rađe to zadrže za sebe.
[Vrh] Go down
tosyc@

tosyc@


Broj postova : 33
Registration date : 02.12.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime15/12/2007, 15:22

NiNĐa je napisao/la:
tosyc@: baš je bezobrazna. neznam šta da kažem. Twisted Evil neki ljudi stvarno nemaju srca. ako jim je svejedno onda nek rađe to zadrže za sebe.
p@ sl@zem se s@ tobom to s@m joj j@ i rekl@ @li nije on@ jedin@ im@ njih dost@ t@kvih. .
[Vrh] Go down
Toshyca

Toshyca


Broj postova : 252
Age : 32
Lokacija : Mostar,BiH
Registration date : 17.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime15/12/2007, 17:26

tosyc@ je napisao/la:
NiNĐa je napisao/la:
tosyc@: baš je bezobrazna. neznam šta da kažem. Twisted Evil neki ljudi stvarno nemaju srca. ako jim je svejedno onda nek rađe to zadrže za sebe.
p@ sl@zem se s@ tobom to s@m joj j@ i rekl@ @li nije on@ jedin@ im@ njih dost@ t@kvih. .
a znam vjeruj mi..U mojoj ih školi ima i previše..Svima je smiješno to što je on poginuo i izruguju se..Eno i pričala sam ti...Stvarno ne mogu vjerovati da ima takvih ljudi...Dobro ste rekli,slažem se s vama..ako ga ne vole nek zadrže to za sebe...zašto moraju nama pristajati na muku..da nam bude još teže..Stvarno..u šta se ovaj svijet pretvorio
[Vrh] Go down
tosyc@

tosyc@


Broj postova : 33
Registration date : 02.12.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime15/12/2007, 17:51

Toshyca je napisao/la:
tosyc@ je napisao/la:
NiNĐa je napisao/la:
tosyc@: baš je bezobrazna. neznam šta da kažem. Twisted Evil neki ljudi stvarno nemaju srca. ako jim je svejedno onda nek rađe to zadrže za sebe.
p@ sl@zem se s@ tobom to s@m joj j@ i rekl@ @li nije on@ jedin@ im@ njih dost@ t@kvih. .
a znam vjeruj mi..U mojoj ih školi ima i previše..Svima je smiješno to što je on poginuo i izruguju se..Eno i pričala sam ti...Stvarno ne mogu vjerovati da ima takvih ljudi...Dobro ste rekli,slažem se s vama..ako ga ne vole nek zadrže to za sebe...zašto moraju nama pristajati na muku..da nam bude još teže..Stvarno..u šta se ovaj svijet pretvorio
m@ to r@de n@mjerno jer nem@ju nim@lo osjec@j@. .
[Vrh] Go down
LEDENA

LEDENA


Broj postova : 64
Registration date : 11.11.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime31/12/2007, 18:20

Ej ljudi, želim vam sretnu Novu 2008. godinu, da mi budete ŽIVI Smile , zdravi, veseli, sretni, uspješni, da postignete puno toga, da se volite, ljubite, grlite, da uživate u svakom trenutku i ne očekujete previše od života. Uvijek je bolje kad nešto lijepo i pozitivno dođe iznenada i nenadano. Sreća postoji negdje, treba je tražiti i truditi se, jer sve zahtijeva trud...
I još nešto, nikada nemojte zaboraviti na NJEGA, našeg Tošu, on to ne zaslužuje. Lijepo se provedite večeras, sretno!
[Vrh] Go down
mimi

mimi


Broj postova : 37
Age : 40
Registration date : 23.12.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime3/1/2008, 02:55

Moram reć da sam neki dan pričala s jednom mojom prijateljicom koja je inače živjela u Crnoj Gori.Došle smo na temu zbog koje ovaj forum i postoji,a to je jedan,jedini i neponovljivi Toše.
Priča ona kako je 1999-te bila na festivalu "Sunčane skale" i tad je Toše(ako se ne varam i ako sam je dobro uhvatila,a možda i nisam,pa ako nije točno molim da me ispravite) ustvari i počeo osvajati njihovo tržište,a to mu je bio jedan od značajnijih nastupa na njihovom području.
Uglavnom,nastupali su svi poznati pjevači iz SCG i naši iz Hrvatske.Najavili su Tošin nastup i njoj se kao i većini njenih poznanika koji su tu bili stvorio upitnik "tko je sad ovaj?".Kaže ona kad je počeo pjevat u publici nastalo oduševljenje,ona se kako mi je rekla naježila od gleve do pete.Pjevao je "Sonce vo tvoite rusi kose" i te je godine pobjedila Ivana Banfić iako je publika(po njenim riječima) očekivala da će to bit Toše.
Ja sam na Youtube-u našla taj njegov nastup.Pogledajte ako niste.Tako mlad,a takva karizma i iskra iz očiju nevjerovatna.Vidjelo se odmah da je momak predodređen da donese nešto dobro,nesto toplo i milo,nešto pozitivno i vedro,u ovaj naš svijet,nešto što smo počeli gubiti,zaboravljat.Izgubili smo i iskrivili sliku životnih vriednosti,on je pokušao vratiti sve izgubljeno,približio nas...ali do kad...treba li opet da se dogodi nesto ovako da se trgnemo kad jednom opet potonemo!?!To smo mi LJUDI!!!Nikad dovoljno pametni i dovoljno odgovorni prema sebi i drugima,nikad dovoljno humani da bi nam svima bilo ljepše...previše sebični da bi pružili ruku onome tko nas treba...
I uvijek isto,začarani krug,a mi nikako da se opametimo!Nikako da primjetimo nečiju dobrotu.Tek kad izgubimo onda oplakujemo.Ono što nađemo nikad ne uspijemo zadržati,a ono što je dobro ne pokušavamo naći.Slijepi da bi vidjeli patnje bližnjega,a opet previše toliko savršeno vidno istančani da vidimo i svaku mikročesticu onaga što nas tišti.Nepopravljivi u uzaludnoj borbi da se popravimo...začarani krug se nastavlja...Embarassed Embarassed Embarassed
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 514
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 19.10.2007

Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime3/1/2008, 13:58

mimi je napisao/la:
Moram reć da sam neki dan pričala s jednom mojom prijateljicom koja je inače živjela u Crnoj Gori.Došle smo na temu zbog koje ovaj forum i postoji,a to je jedan,jedini i neponovljivi Toše.
Priča ona kako je 1999-te bila na festivalu "Sunčane skale" i tad je Toše(ako se ne varam i ako sam je dobro uhvatila,a možda i nisam,pa ako nije točno molim da me ispravite) ustvari i počeo osvajati njihovo tržište,a to mu je bio jedan od značajnijih nastupa na njihovom području.
Uglavnom,nastupali su svi poznati pjevači iz SCG i naši iz Hrvatske.Najavili su Tošin nastup i njoj se kao i većini njenih poznanika koji su tu bili stvorio upitnik "tko je sad ovaj?".Kaže ona kad je počeo pjevat u publici nastalo oduševljenje,ona se kako mi je rekla naježila od gleve do pete.Pjevao je "Sonce vo tvoite rusi kose" i te je godine pobjedila Ivana Banfić iako je publika(po njenim riječima) očekivala da će to bit Toše.
Ja sam na Youtube-u našla taj njegov nastup.Pogledajte ako niste.Tako mlad,a takva karizma i iskra iz očiju nevjerovatna.Vidjelo se odmah da je momak predodređen da donese nešto dobro,nesto toplo i milo,nešto pozitivno i vedro,u ovaj naš svijet,nešto što smo počeli gubiti,zaboravljat.Izgubili smo i iskrivili sliku životnih vriednosti,on je pokušao vratiti sve izgubljeno,približio nas...ali do kad...treba li opet da se dogodi nesto ovako da se trgnemo kad jednom opet potonemo!?!To smo mi LJUDI!!!Nikad dovoljno pametni i dovoljno odgovorni prema sebi i drugima,nikad dovoljno humani da bi nam svima bilo ljepše...previše sebični da bi pružili ruku onome tko nas treba...
I uvijek isto,začarani krug,a mi nikako da se opametimo!Nikako da primjetimo nečiju dobrotu.Tek kad izgubimo onda oplakujemo.Ono što nađemo nikad ne uspijemo zadržati,a ono što je dobro ne pokušavamo naći.Slijepi da bi vidjeli patnje bližnjega,a opet previše toliko savršeno vidno istančani da vidimo i svaku mikročesticu onaga što nas tišti.Nepopravljivi u uzaludnoj borbi da se popravimo...začarani krug se nastavlja...Embarassed Embarassed Embarassed


i izgubili smo Tošu našom krivicom...u prokletom jurećem automobilu prevelike brzine...tako mnogi stradaju...mislim da nam je to opomena što se tiče i jurnjave u automobilima
[Vrh] Go down
http://www.tose2007.bloger.hr
Sponsored content





Moram nešto da kažem.. Empty
PostajNaslov: Re: Moram nešto da kažem..   Moram nešto da kažem.. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moram nešto da kažem..
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Todor Toše Proeski :: SVAŠTARA-
Forum(o)Bir: